Cumhuriyet/Kitap, 27 Mayıs 1996
"Güngör Tekçe'nin çocuk şiirleri, bir çocuk tarafından yazılmış izlenimi veriyor. Demek ki koca adam görünümlü şairimiz, aslında gizlemesini bildiği naif duygularla dopdolu yaşıyor, kendi çocuksu aleminden şiirsel izdüşümler elde etmesini beceriyor."
Yaşar Aksoy, Yeni Asır, 12 Haziran 1996
"Güngör Tekçe Büyüklere Kuşlu Mektuplar adlı yapıtında çocuklara olduğu kadar büyüklere de sesleniyor. Şiirlerinde çocukluğunu asla yitirmemiş bir büyüğün coşkularını, küçük kıpırtılarla yansıtıyor...........................
Şiirlerde hoşgörünün, anlayışın, sevginin, saflığın yanı sıra yaşanmamışlığın, acının, hüznün fotoğrafını da yansıtıyor Güngör Tekçe...............................Kavgası, acısı, ölümü tanıması bile çocukçadır, dostçadır çocuğun. Güngör Tekçe'nin hoşgörüsüne sığınmıştır çocuk................................Güngör Tekçe'nin yapıtı, çocuk dünyasının büyüklere bir mektubudur.

"Çocukların zihinsel yapısını keşfetmeye ne dersiniz? Şiirin içindeki çocuğu bulmaya var mısınız? Ya çocuğun içindeki şiir? Çocuklarımızın gündelik yaşamdaki beceriksizliklerimize ne denli hoşgörülü yaklaştıklarını, günün hiçbir ayrıntısını atlamadıklarını şaşırarak göreceksiniz, Güngör Tekçe'nin şiir gibi diliyle.
Gazete Ege, 19 Eylül 1996

"Yetişkinlere yazılan çocuk şiirleri çocuksulaşma ile sonuçlanabilir. Güngör Tekçe bu kitabında çocuksuluk yerine çocuk imgelenimini keşfetmiş. Çocukların zihinsel yapısının şairin dizelerine yansıması da denebilir. "
Salih Öztürk, Bülten, Mart 1996