Mete Buharalı, Bizim Gazete, 31 Ekim 1995

"Tekçe, ironiyi seviyor...........................Kitabında en çok beğendiğim şiirleri, kısa olanlar. Kısa şiirlerde yoğunluğu yakalayabiliyor Tekçe, söze hakkını veriyor.
Aydoğan Yavaşlı,, Damar Dergisi, Şubat 1995
"Türkiye'de her şeyin cılkı çıkmışken, güzel şiirleri okumak belki de biraz rahatlatıyor kişiyi. Sağolasın. Güngör Tekçe."
Bülent Habora, İnsancıl Dergisi, Şubat 1995
"Dışa yansıtılmayan insan duyarlılığının us süzgecinden geçirilişine tanıklık ediyoruz bu şiirlerde.................... Görmek, duymak ve us... İşte şiire giden yol."
"Bugünün televizyon yıldızları gibi radyo yıldızları vardı. Bu yıldızlardan biri de Güngör Tekçe'ydi. 1965 yıllarından başlayarak hazırladığı programlar Güngör Tekçe'ye büyük bir ün kazandırmıştı. Hazırladığı programların tiryakisi olan dinleyiciler vardı. Bu programlar şiir programı değildi ama hepsi şiir tadındaydı. Nasıl başlar nasıl biter anlaşılmazdı. Böyle olması doğaldı, çünkü programları hazırlayan Güngör Tekçe şairdi................Güngör Tekçe'yi radyo günleri'nden tanıyanlar, tanımayanlar okusunlar Sabah Mısın'ı, değişik tadlar bulacaklar şiir adına.
Hasan Hüseyin Yalvaç,, Minerva Dergisi, Eylül 1995